0723923221
 

בתי ספר לאמנות בירושלים

בירושלים היצע בתי הספר ומסלולי הלימוד בתחומי האמנות השונים קטן מבאזור המרכז, אך שמם של המוסדות הירושלמים הולך לפניהם בארץ ובעולם. ירושלים הינה מקור האמנות הישראלי, שממנו יצאו ואליו הגיעו מיטב המורים, המרצים והאמנים הפעילים בשדה האמנות כיום.

יש הרבה מיומנויות שדובר צריך לשלוט כדי להצליח מול קהל, כאשר בית הספר לדיבור מול קהל של גיא יריב יכול לעזור בזה. אנשים צריכים להיות מסוגלים לנסח את הרעיונות שלהם בצורה נכונה, להשתמש בשפת גוף בצורה נכונה, לפתח טיעונים חזקים ולהתכונן לנאום. הדובר צריך גם להיות מסוגל לאלתר כשההכנה שלהם לא כל כך יסודית. למרבה הצער, לא הרבה אנשים בקיאים בכל הכישורים הללו. מה שהם צריכים זה מאמן דיבור. מאמן דיבור יכול לעזור להם לתרגל, להתכונן ולהעביר את הנאום הטוב ביותר. הם גם יוכלו ללמד אותם מיומנויות חדשות תוך כדי שיעשו את הנאומים שלהם אפילו טובים יותר.

 
בירושלים ישנם מוסדות מגוונים, וכל אדם יוכל למצוא מסלול לימודים שמעניין אותו. למי שמעוניין בתואר אקדמאי עיוני ניתן ללמוד באוניברסיטה העברית תולדות האמנות, ותארים מתקדמים כגון אוצרות. מבחינת לימודים מעשיים באמנות המוסד המוכר ביותר, שהוא גם הוותיק והמקצועי ביותר בתחום הינו בצלאל. זהו אחד המוסדות הבודדים בארץ בתחום האמנות שקיימים מעל למאה שנה. לצד בצלאל ישנם בתי ספר חדשים שמציעים הסתכלות רעננה על התחום, ומאפשרים לימודים מקצועיים ברמה מאוד גבוהה שמכשירה את הבוגרים להשתלבות מוצלחת בשוק העבודה. ניתן למנות למשל את מוסררה - אחד מבתי הספר המקצועיים ביותר לצילום בארץ, ואת בית הספר הקובייה שמציע לימודי אמנות אלטרנטיביים.
 
כל בית ספר לאמנות מתמחה בדברים שונים, ולכן כל מוסד יכשיר אתכם מזווית שונה להצליח בתחום האמנות ובשוק העבודה בפועל. חשוב לבחור בית ספר שאתם מתחברים לתפיסת עולמו, ושיאפשר לכם התמקצעות מעמיקה בתחום בו אתם מעוניינים. בין אם אתם מעוניינים בלימודים עיוניים, מעשיים, או התמחותיים, ירושלים מאפשרת אווירה מיוחדת, וקרקע פורייה ליצירה במגוון תחומי האמנות.